Alışverişlerinizde Cimrilik Etmemeniz Gereken Noktalar

İnsanların alışveriş çılgınlığı her geçen gün artmaktadır. Bu durum genelde gereksiz alışverişlerin önünü açar. Her ne kadar alışveriş bayanlar için biçilmiş bir kavram olsa da erkeklerde bu konuda bence oldukça başarılıdır. Toplum olarak baktığımızda insanların her ortam değişikliğine ayak uydurması genelde alışverişlerin artmasına sebep olur. Özellikle internet üzerinden yapılan alışverişler, insanların daha rahat ve ulaşılabilirliği kolay olmasını sağlamaktadır. Durum böyle olunca insanlar ne aldığını ve nasıl aldığını fark etmezler. Bu duruma bakıldığında oldukça ciddidir.

Bir de alışveriş konusunda gereğinden fazla cimri olan insanlar vardır. Her konuda gereksiz bir cimrilik yaparlar. Bu durumda gereğinden fazla olduğunda, sıkıntılı süreçlere ulaştırabilir. Yani söylemek istediğim; her konun aşırısı çok iyi değildir. Çünkü yaşamınızın kalitesi ve sağlığınız açısından, cimrilik yapmamanız gereken belli noktalar vardır. Bunlar konusunda alışveriş yaparken, parasından öte kalite ve size olan faydasını incelemelisiniz. Böylelikle daha sağlıklı ve rahat bir yaşam sürebilirsiniz. Bu konulardan önemli olan birkaç tanesini inceleyelim.

Kozmetik Ürünleri

Öncelikle hem bayanlar hem de baylar için bakımın önemini artık tartışmaya gerek yoktur. Çünkü Hem güzellik hem de sağlık açısından önemlidir. Eğer önem verilmezse sonucunda ciddi problemler yaşayabilirsiniz. Örnek vermek gerekirse; yüzünüz için aldığınız bir temizleme toniğinin ucuz olması, içerisinde bulunan çeşitli kimyasalların cildinize zarar vermesi anlamına gelebilir. Öyle ki ileri derecede geri dönülmez cilt rahatsızlıkları ile bile karşılaşabilirsiniz. Bu aklınıza gelebilecek her türlü kozmetik ürünü için geçerlidir. Parfüm, makyaj ürünleri, cilt temizleme ve bakım ürünleri şeklinde aklınıza gelebilecek her şey sıralanabilir. Cildinizle temasa geçebilecek her ürün için dikkat etmeli ve verdiğiniz paralara acımamalısınız. Kaliteli ürünler kullanmak sağlığınız açısından önemlidir.

Sağlığınız Konusunda Ciddi Önemi Olan Giyecekler

Giyecek dediğimizde her ne kadar kıyafetler aklımıza gelse de aslında sağlık açısından en önemli olanı ayakkabıdır. Kıyafetlerin de önemi büyüktür ama cimrilik etmemeniz gereken en önemli giyecek ayakkabıdır. Çünkü gün boyu üzerinde durduğumuz ve yol yürüdüğümüz ayakkabılar, ayak sağlığı açısından tehdit oluşturabilir. Eğer ayakkabı seçiminize dikkat etmez ve gerekli önemi vermezseniz, ciddi sağlık sorunları yaşayabilirsiniz. Bunların en başında; tırnak batmaları, mantar gibi cilt hastalıkları ya da ayak yapısının bozulması şeklinde problemlerdir. Bu yüzden ayak sağlığınıza önem vermeli ve kaliteli ayakkabılar almaktan kaçınmamalısınız. Eğer dikkat etmezseniz, sağlık problemleriyle ya da geri dönülmesi zor olan şekil bozukluklarıyla karşılaşabilirsiniz.

Ev İşlerini Kolaylaştıracak Cihazlar

Alışveriş konusunda bazı ürünlerde cimri davranmazken bazılarında gereksiz cimriliğimiz tutar. Sanırım bol kese davrandığımız kıyafet, cimrilik yaptığımız ise ev aletleridir. Yani en azından genel olarak durum böyledir. Fakat işinize büyük oranda kolaylık sağlayacak ev aletlerine, para vermekten çekinmemelisiniz. Bu durum her ne kadar ev hanımı bile olsanız geçerlidir. Ev hanımları ve iş imkanları için buraya tıklayabilirsiniz. Sonuçta köle değilsiniz. Bu sebeple çamaşır kurutma makinesi, kazanlı ütüler, mutfakta kullanılan çeşitli ürünler, evde işinize yaracak farklı elektrikli aletlerin kullanımından imkânınız olduğu müddetçe yararlanmaya çalışın. Bu aletlere verdiğiniz paralara da acımayın. Çünkü işlerinizi ciddi oranda kolaylaştırır ve sağlığınıza da faydası dokunur.

Share on Facebook0Share on Google+0Tweet about this on TwitterShare on LinkedIn0

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir