Google Music Nedir?

Google dünyanın en büyük şirketlerinden bir tanesidir. Google, arama motorudur. Günümüzde arama motoru dışında birçok internet ve teknoloji projesiyle Google karşımıza çıkmaktadır. Google Music’de bunlardan bir tanesi.

Google Music, Cloud teknolojisinin geldiği bu noktada bize Cloud müzik olanağı sunmaktadır. Evinizde ki müzikleriniz sürekli taşımanıza gerek kalmadan ya da arama gereği duymadan Google Music ile bu probleminizi çözebilirsiniz.

Google, Google Music hizmetine 2011 yılında başladı fakat ülkemizde 2013 yılından sonra hizmet vermeye başladı. Bu süreçte sadece davetiyeli kullanıcılar Google Music servisinden yararlanabildiler. Google Music günümüzde artık telefon uygulaması olarak da hizmet vermektedir. iOS ve Android işletim sistemlerinden indirdiğiniz uygulamaya Google mail adresinizle giriş yaparak, daha önceden oluşturduğunuz müzik listenize ulaşabilir ve mobil internetiniz ile her yerden kendi müzik listenize erişim sağlayabilirsiniz.

Google Music birçok avantaj sağlamaktadır. Bunlardan bir tanesi, yüzlerce binlerce müzik ile bilgisayarınızda ya da telefonunuzda gereksiz yer kaplamamış olacaksınız. Ayrıca Google Music ile sadece kendi müzikleriniz değil internet üzerinden başka sanatçıların parçalarına da erişim sağlayabilirsiniz. Ayrıca Google+ üzerinden müziklerinizin paylaşımını yapabilirsiniz. Google Music Store şu anda ülkemizde aktif değildir. Satın alma seçeneğine tıkladığımızda “Maalesef, Google Play’deki Müzik henüz ülkenizde sunulmuyor. Beğendiğiniz içeriği mümkün olduğunca hızlı bir şekilde daha fazla ülkeye getirmeye çalışıyoruz. Lütfen kısa süre sonra tekrar kontrol edin.” Yazısı ile Google özür diliyor.

Sonuç olarak Google Music, her zaman olduğu gibi Google hizmeti olduğunu gösteriyor ve tam puanı hak ediyor. Günümüzün teknolojisi için oldukça kaliteli bir hizmet sunan Google Music marketlerde yüklenmek için sizleri bekliyor.

Share on Facebook1Share on Google+0Tweet about this on TwitterShare on LinkedIn0

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir