İnce Görünmek için Giyim İpuçları

Çalışıp çabaladığınız halde, zayıflamak her zaman mümkün olamayabiliyor. Vakit darlığı, vücut tipi, bazı hormonal bozukluklar, yaş gibi pek çok sebepten dolayı zayıflayamıyor olabilirsiniz. Ayrıca zayıfsınızdır ancak, daha ince görünmek istiyor olabilirsiniz. Kıyafetleriniz ile yaratacağınız efektler, olduğunuzdan daha ince görünmenizi sağlayabilir. Aynaya baktığınızda görüntünüzden memnun olmanızı sağlayacak bu ipuçları, bir davete hazırlanırken ya da tüm gün çalışacağınız ofise giderken veya sadece arkadaşlarla toplanmak için hazırlanırken kurtarıcınız olabilir.

Aslında bu ipuçları, ince görünmeye ihtiyacı olmayacak kadar zayıf kişilerce de uygulanabilir. Çünkü yapılan yanlış giysi seçimi ile kişi olduğundan tombul ve kısa görünebilir. Yani giysilerin efekt yaratabilme gücünün olumsuzluklarından kaçınmak için de kullanılabilirler. Ortalamanın üstünde bir boy ve kiloya sahip biri, sürekli “Kilo mu aldın sen?” sorusuna maruz kalıyorsa, bu ipuçlarının aksi yönünde seçimler yapıyor olabilir.

Korse Sayesinde İnce Görünme

Korse Sayesinde İnce Görünmeİnce görünmeye çalışan herkesin bir adet edinmesi gereken mucizevi etkili giysilerdir. İnce görünmesini istediğiniz bölüme göre özel alabilirsiniz. Şimdilerde çeşitleri çoğalmış, kullanımı kolaylaşmış, etkisi arttırılmış bu ürünlerle aniden 2 bedene kadar incelebilirsiniz. Ancak; korse seçimini doğru yapmazsanız, bazı bölgeleriniz dışarıdan bakıldığında iple sıkılmış gibi çirkin bir görüntü oluşturabilir. Bu durumun önüne geçmek vücudunuzu tanımanız ya da tam boy korseler kullanmanız küçük ama önemli bir ayrıntıdır.

Çorap Seçimi

Çorap SeçimiDesenli çoraplar, bacakları olduğundan kalın gösterir. Eteklerinizin ve elbiselerinizin altından, mümkün olduğunca tek renkli çorap giyin. Toparlayıcı tabir edilen, sıkılığıyla bacakları ve popoyu daraltan çoraplar mevcuttur, tercih edilebilir. İlla mecburiyet yoksa; bronzlaştırıcı krem sürün bacaklarınıza, çorap giymeyin. En ince görünümü elde etmenin yolu budur.

Üst Giysiler

Üst Giysiler

 • Ceketleri tercih etmemekte fayda var, illa gerekiyorsa bele oturan bir model olabilir.
 • V yakalı bluzlar, yuvarlak yakalara göre daha ince gösterirler.
 • Mümkün oldukça kolyeler takmak, dikkati boyun ve yüz kısmına çeker, ince göründüğünüz hissi yaratabilir.

Pantolon Seçimi

Pantolon Seçimi

 • Düşük bel bir pantolon, göbek altından sıkma yapacağından normalde büyük olmayan bir karnın bile dışarı doğru çıkıntı yapmasına sebep olabilir. Mümkünse tercih edilmemelidir.
 • İspanyol paça tabir edilen pantolonlardan uzak durun. Bacaklarınızı kalın, sizi kısa göstermekten başka bir işe yaramayacaktır.
 • Açık renk pantolonlar da koyu renk pantolonlara göre daha ince görünmenize yardımcı olabilir.
 • Paçaları boyunuza göre uzun olan bir pantolonu, altına giyeceğiniz topuklu bir ayakkabı ile kombinlediğinizde, bacak boyunuz daha uzun ve bacaklarınız daha ince görünecektir.

Etek Seçimi

Etek Seçimi

 • Boyunuza uygun bir etek olduğundan emin olmalısınız. Birinde diz boyu gibi görünen bir etek diğerinde diz altında kalabilir. Bu sezon çok sık rastlanan midi etekler, vücut tipinize uygun değilse; kullanmayın, çünkü olduğunuzdan kısa ve kalın görüntü vermenize sebep olabilir.
 • Balon eteklerden ve belden birden kabararak genişleyen eteklerden uzak dursanız iyi olur. İnce görünme çalışmalarınızı yok edecek modellerdir.
 • Kalem denen modeldeki etekler, daha ince görünmenize yardımcı olabilir. Renk ve desen tercihine de dikkat etmelisiniz.

Renk Seçimi

Renk Seçimi

 • Siyah giymeye çalışın. Siyah; her zaman asil, oturaklı, ağırbaşlı ve ince görünmenizi sağlar.
 • Enine çizgiler, olduğunuzdan en az iki beden daha kalın gösterir.
 • Büyük çiçek desenleri de ince görünmemenize sebep olacaktır.
 • Puantiye, çok sevimli bir görüntü çizse de puantiyelerin büyüklüğü aşırıysa, görünmek istediğiniz incelikten eser bırakmayacaktır.

Ayakkabı Seçimi

Ayakkabı SeçimiMümkünse topuklu ve hatta ince topuklu ayakkabı tercih edin. Popo kısmının sıkı görünmesini sağladığı gibi genel duruşunuzu da dikleştireceğinden, daha ince görünmenize sebep olacaktır.

Share on Facebook0Share on Google+0Tweet about this on TwitterShare on LinkedIn0

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir