Kısa Bacaklı Kadınlar için Öneriler

Modaya uymak adına yapılan yanlış kıyafet seçimleri tam bir felaketle sonuçlanabiliyor. Moda olan kıyafetleri giymenizden çok kendinize yakıştırmanız önemli olan unutmayın. Vücudunuzu tanımalı ve moda olan parçaları buna göre kombinlemelisiniz. Örneğin fiziğiniz uygun olmadığı halde kalem etek giymek sizi bir ikon yapmaz!

Doğru parçaları bir araya getirdiğiniz zaman hem vücut kusurlarınızı kapatabilir hem de daha şık size özgü bir görünüme sahip olabilirsiniz. İşte bu noktada vücudunuzu iyi tanımalı, beğenilerinizi bilmeli ve kişiliğinizi yansıtan kıyafetleri tercih etmelisiniz. Boyunuz kısaysa birkaç santim daha uzun gösterebilir ve fazlalıklarınızı gizleyebilirsiniz. İşte bu noktada kısa bacaklı olan kadınlar için birkaç öneriyi sizlerle paylaşmak istiyorum:

Yüksek Bel PantolonYüksek belli pantolonları tercih edin. Yüksek bel pantolonlar bacaklarınızı daha uzun gösterecektir. Ayrıca son derece moda olduğunu da biliyorsunuz. Jean, kumaş veya desenli olanları tercih edebilirsiniz. Ayrıca pantolon olarak tercih edebilir veya şortlarla muhteşem kombinler yapabilirsiniz.

Mini etekler de bacak boyunuzu uzun gösterecektir. Bacak boyunuzu uzun gösteren mini eteklerle bir ilüzyon etkisi yaratabilirsiniz. Kış mevsiminde opak çoraplarla, yazın stilettolarla harika kombinler ortaya çıkartın ve birkaç santim daha uzun görünün.

MonokromMonokrom stil adı verilen baştan aşağı aynı renk kombini de sizi olduğunuzdan uzun gösterecektir. Son iki yıldır fazla gördüğümüz monokrom stil ayrıca en beğenilen tarzlardan birisi. Araya renk katmak isterseniz ayakkabınızda, aksesuar ve çantanızda kullanmalısınız. Özellikle saks mavisi ve nude ayakkabı kombinlerinin boyunuzu daha uzun gösterdiğinden bahsediliyor.

Maksi boy etekler de son birkaç senedir fazlaca popüler olan kıyafetler arasında yer alıyor. Genel olarak da kısa boylu hanımlar bu etekleri giymekten çekinirler. Ama tam tersi olarak özellikle kısa boylu hanımlar bu etekleri tercih etmelisiniz! Elbette altına giyeceğiniz doğru bir topuklu ayakkabı da önemli.

Çizgileri doğru kullandığınız zaman boyunuzu uzun gösterebilirsiniz. Ama dikkat edin ve kesinlikle yanlış kullanmayın. Çünkü yatay çizgiler sizi kilolu ve kısa gösterebilir. Uzun dikey çizgiler geçtiğimiz sezon olduğu gibi bu sezonda popüler. Çizgili bir bluz veya pantolon ile birkaç santim daha uzun görünmeniz mümkün. Özellikle koyu renklerin tercih edilmesi de bir dip not.

Nude Topuklu AyakkabıNude rengi sevin. Özellikle de nude renklerde olan topuklu ayakkabılar bir ilüzyon etkisiyle sizi daha uzun gösteriyor. Ayrıca bu rengin hemen her renkler kolayca kullanılması da mümkün. Cilt tonunuza uygun bir nude rengi seçerek kişileri yanıltabilirsiniz.

Platform topuklu ayakkabılar da hala popüler. Kısa bacaklı kadınların da bir numaralı tercihi. Stilettoya göre daha rahat kullanılan bu platformlarla, doğru kıyafetlerle kullanıldığında hem şık hem de birkaç santim daha uzun olabiliyorsunuz.

Yarım BotGelelim uzak durmanız gereken kıyafetlerden bazılarına. Özellikle de son dönemde moda olan diz altı bol eteklerden, oversize kıyafetlerden, uzun bluzlardan uzak durmalılar. Düşük bel kotlardan, yarım botlardan ve midi dar eteklerden kaçının!

Share on Facebook0Share on Google+0Tweet about this on TwitterShare on LinkedIn0

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir