Kişisel Başarı Filmleri Listesi

Film tarihi boyunca böyle filmlere sıklıkla rastladık ve rastlamaya da devam edeceğiz. Bu filmler aslında size gazveren filmler olmasının yanında aslında her birimizin hayatından izler taşıyan filmler olduğunu da söylemek gerekir.

Kişisel başarı filmleri denildiği zaman benim aklıma gelen filmlerden birisi kesinlikle “The Devil Wears Prada – Şeytan Marka Giyer”. Aslında hayali başarılı bir gazeteci olmak olan Andrea Sachs, işinden atıldıktan sonra hemen her kızın hayalini süsleyen Runway Magazin’de işe başlar.

Şık görünümlü birçok kadının arasında rüküş giyimi ile hemen dikkatleri üzerine çeker. Andrea, Runway’in acımasız yöneticisi Miranda Priestly’in ikinci asistanı olmak gibi zor bir göreve alınır ve olaylar da tam bu şekilde başlar. Ama bu görevde başarılı olması için görünümüne çeki düzen vermesi gerekir.

Film de kısaca anlatmak gerekirse Andrea’nın Runway’de yaşadıkları ve başarılı olabilmek adına mücadeleci yapısını göreceksiniz. Başarıyı elde ederken, başkalarını kullanmaması ve sonunda Miranda’nın o şatafatlı dünya içerisinde yer alırken, arkadaşları ile nasıl arasının bozulduğunu görüyorsunuz.

kisisel-basari-filmleri

Bunun gibi birçok film elbette söz konusu… Kişisel başarı filmlerine modadan başladık modayla bitirelim dersek, Gabriel Coco Chanel’in hayatının bir kısmının anlatıldığı “Coco Before Chanel – Coco, Chanel Öncesi” filminden bahsetmek istiyorum. Chanel’in erkek egemen topluma nasıl dik başlı bir kadın olarak yerleştiğinin hikayesi aslında.

Fransa’da partilerin zamanı doldurduğu ve erkeklerin dahi çalışmadığı yalnızca eğlence düşkünü olan burjuva bir kesimde yer alan Coco Chanel, birçok mücadele ile ilk şapka dükkanını açar. Chanel pazar günlerini, tatil olması sebebiyle sevemeyen bir insandır ve bir pazar günü öldüğü de bilinmektedir.

Borsanasiloynanir1.com sitesi içerisinde yer alan kişisel başarı ve para kazanma filmleri bu konuda araştırma yaparken karşıma çıktı. Yazı da benim bahsettiklerim dışında tanıdık filmler var. Bu filmleri de gerçekten hayatımızda kült olacak filmler aslında. Yazının linkini paylaşarak yazımı sonlandırıyorum: http://www.borsanasiloynanir1.com/kisisel-basari-ve-para-kazanma-filmleri/

Share on Facebook0Share on Google+0Tweet about this on TwitterShare on LinkedIn0

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir