Maskülen Şıklık

Belki de son birkaç senede fazlasıyla popüler olan bir akım maskülen şıklık… Adeta erkek gardırobuna saldırmış gibiyiz hatta. Öncelikle rahatlığından istifade ettiğimiz taytların üzerine giydiğimiz erkek gömlekleri birkaç aksesuarla günlük bir şıklık kazanmamızı sağlıyor.

Özel bir gün için maskülen şıklık dendiği zaman ise son zamanlarda BAFTA ödüllerine katılımı ile isimlerinden fazlaca söz ettiren Angelina Jolie ve Brad Pitt geliyor akıllara. Çiftin ödül gecesine smokinle katılması büyük ilgi uyandırdı ve moda eleştirmenleri tarafından “maskülen şıklık” olarak değerlendirildiler.

bafta-angelina-jolie-smokin

Angelina Jolie’nin bu smokinle ekstra bir seksilik kazandığını söylemeden edemeyeceğim. Aynı zamanda sade bir makyaj ve aksesuarda fazla öne çıkmayan top küpeler, dağınık saçlar, siyah stilettoları ile harika bir görünüm ortaya çıkmış.

Peki, bizler bu görünümü nasıl elde edebiliriz. Aslında Angelina Jolie bunun için en güzel örneklerden birisi olmuş. Maskülen giyim başlı başına bir farklılıkken, makyajda veya aksesuarda da öne çıkan parçaların kullanılması yanlış olacaktır. Genel olarak da kullanılmaz, ama illa kullanmak istiyorum diyorsanız ya gerçekten cesur olmanız ya da bu konuda iyi bir moda bilgisine sahip olmanız gerekir.

Cigarette pantolonlar ve stilettolar aslında maskülen şıklık kazanmak isteyen ama bu konuda çekingen olan sizler için en kurtarıcı parçalar olacaktır. Cara Delevingne’den de ilham alabilirsiniz. Bu konuda başarılı isimlerden birisi olarak size bir de Agyness Deyn önerebilirim. Elbette daha birçok isim var. Ama bu işi cesur bir şekilde gerçekleştiren isimler olarak bu isimleri özellikle belirtmek istedim.

cara-delevingne-ve-agyness-deyn

Maskülen bir tarz istiyorsanız; ceketleri, salaş gömlekleri, kolej pabuçları aklınızın bir kenarında tutun. Kullanacağınız bir aksesuar ile hem günlük hem de gece şıklığı yaratmak için belki biraz çalışmanız gerekebilir ama sonucun Jolie ve Pitt çiftinde olduğu gibi mükemmel olacağını da aklınızdan çıkartmayın.

Share on Facebook0Share on Google+0Tweet about this on TwitterShare on LinkedIn0

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir