Resimlerle Borsa Dünyasını Anlamak!

Borsa kesinlikle adrenalininizin tavan yaptığı yerlerdendir. Portföyünüzdeki hisse senedinin düşüp – çıkması bir an kalbinizin durmasına, nefesinizi tutmanıza neden olur. Bunu anlatmanın en güzel şekli ise kesinlikle fotoğraflardır.

İşte nefesinizi tutup beklediğiniz o an!

resimlerle-borsa-9

…ve beklenen olumlu sonuç.

resimlerle-borsa-6

Ya borsada kaybederseniz…

resimlerle-borsa-10

Borsada meydana gelen kayıpların çok büyük bir kısmı yatırımcı kaynaklıdır. Yatırımcıların aşırı getiri beklentisi ve hırsları onları kayıp yaşamaya sürükleyecektir. Borsada kendi işlem stratejileriniz ile işlem yapmak çok önemlidir. Asılsız tüyolara itibar etmeniz size kayıp yaşatacaktır.

resimlerle-borsa11

Tüm bu asılsız tüyolara, spekülasyonlara, yatırım kararı alamadığınız için stres yaşamanıza gerek yoktur. Borsa bilgisine sahip olun ve kendi işlem stratejileriniz ile işlem yapın.

Borsada yatırım yapmadan önce borsa bilgisine sahip olabileceğiniz birçok kaynak internet üzerinde mevcuttur. Bu kaynaklardan faydalanmak sizin için iyi bir başlangıç olacaktır. Borsada izlemeniz gereken yol ve dikkat etmeniz gereken riskler neler olduğunu en iyi şekilde bu kişisel site ve bloglardan öğrenirsiniz.

Borsanın işleme mekanizmasını, yatırım araçlarının nasıl işlem gördüğünü piyasalardaki eğilimi anlamanız size daha rahat işlem yapma olanağı sunacaktır.

3

Borsanın ilk gongu çaldığı zaman yaşadığınız heyecanın seans bitimine kadar devam etmesi sizi bazen hata yapmaya yöneltebilir. Psikolojik olarak borsada işlem yapmaya hazır olmanız, sabırlı ve organize olabilen kişiler olmanız gerekmektedir.

resimlerle-borsa-8

Borsada geçirdiğiniz günlerin hep boğa eğiliminde…

…ve kazandığınız zaman yapacağınız kutlamanın aynı bu fotoğraftaki gibi olması dileğiyle. Bol kazançlı borsa günleriniz olsun.

resimlerle-borsa-7

Share on Facebook0Share on Google+0Tweet about this on TwitterShare on LinkedIn0

Resimlerle Borsa Dünyasını Anlamak!” için bir yorum

  • 8 Ocak 2014 tarihinde, saat 13:18
    Permalink

    Ekonomi piyasalarının heyecanını, risklerini ve kazançlarını anlatan müthiş bir yazı (görsel galeri) olmuş. Bu tarz yazıların devamını görmek isterin bilgin türk’de…

    Yanıtla

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir