Saç Kaynağı Nedir? Nasıl Yapılır?

Bayanlar için bakımın ne kadar önemli olduğunu sanırım bilmeyen yoktur. Bunların en başında da saç gelir. Şöyle düşünün ki hiç makyaj yapmadan bir kadının bile saçlarını düzeltmeden evden çıktığını göremezsiniz. Bu sebeple bakımların en başında da saç gelir. Bayanlar saçlarını değiştirdiğinde gerçekten farklı şekillere girebilmektedir. Ufak bir saç değişimi bile büyük dokunuşlara ön ayak olabilir. Bu sebeple ortaya çıkmış birçok saç modelleri vardır. Bunlardan biri de genelde az saçı olan ve model vermekte zorlanan insanlar için geçerlidir. Bu ise saç kaynağıdır. Kısa saçlarından memnun olmayan ya da saçlarının az olduğunu ve herhangi bir şekle girmesinden sıkıntı yaşayan kişiler için ortaya çıkan saç kaynağı nedir, nasıl yapılır ve nelere dikkat edilir incelemekte fayda vardır.

Saç Kaynağı Nedir?

Uzun saçlı insanların saçlarını kestirdikten sonra elde edilen saçlar ile yapılan işlemlerden elde edilir. Çeşitli seçenekler ile karımıza çıkar. Yani nasıl takıldığıyla değişiklik gösterir. Yapıştırma, sıkıştırma, bağlanarak ya da örülerek ve günlük olarak takılıp çıkarılabilinen kaynak çeşitleri vardır. Bunlarda kendi altında birçok gruba ayrılır. Bu yüzden incelemekte fayda vardır.

Saç Kaynağı Çeşitleri Nelerdir?

Saç kaynağının genelde nasıl yapıldığına göre değişen farklı çeşitleri vardır. Eğer saç kaynağı yaptırmak istiyorsanız bu konular hakkında bilginiz olması önemlidir.

Yapıştırma ile Yapılan Saç Kaynak Çeşitleri

Yapıştırma seçeneklerinin altında dört adet farklı yöntem sıralanır. Bunlar ise silikon ile yapılan saç kaynağı, tube keratin ile yapılan saç kaynağı, mikro bant ile yapılan saç kaynağı ve mikro jel ile yapılan saç kaynağı şeklindedir. Saç kaynağı yaptırmak istediğinizde, yapıştırma yöntemini kullanmak istenilirse bu dört yöntemden biri sizin için idealdir.

Sıkıştırma Yöntemi ile Yapılan Saç Kaynak Çeşitleri

Bu yöntem de kullanılacak olan saçların, saç derisinden itibaren sıkıştırılmasıyla yapılır. Tress boncuk ile yapılan saç kaynağı çeşidi, boncuk kaynağı, tube halka ile yapılan kaynak ve mikro halka ile yapılan kaynak şeklinde gerçekleşir. Genelde en çok kullanılan yöntem boncuk kaynağıdır. Uzun süre dayanıklılığından dolayı ülkemizde en sık görülen çeşididir.

Bağlanarak ya da Örülerek Yapılan Saç Kaynak Çeşitleri

Bu model de karşımıza iki çeşit çıkar. Biri örgü tress kaynağı diğeri ise brezilya düğümlü saç kaynağıdır. Görünüm olarak hoş bir görüntüye sahiptir ama yapılış olarak ciddi emek harcattırır. Fakat işlem yapıldığında ortaya çıkan görüntü bence mükemmeldir.

Günlük Olarak Değiştirilebilinen Saç Kaynak Çeşitleri

Saç kaynağı çeşitlerine bakıldığında en basiti ve günlük kullanıma uygun olanı bu seçeneklerdir. Bunlar ise; çıt çıt şeklinde kaynak, postiş ve yarım ay postiş şeklindedir. Bunları kendinizde herhangi bir uzamana gerek duymadan, rahatlıkla takabilir ya da çıkarabilirsiniz. Böylelikle en kolay kullanıma sahip olan kaynak çeşididir.

Saç Kaynağı Nasıl Yapılır?

Saçlarınızı daha da uzun ve dolgun göstermek için kaynak yaptırmak istiyorsanız bazı aşamaları geçirmeniz gereklidir. Şöyle ki öncelikle nasıl kaynak alacağınıza karar vermelisiniz. Hangi tür kaynak alacağınıza karar verdikten sonra kendi saçınıza en uygun hangisi onu tercih etmelisiniz. Şekil, renk bakımından kontrol ederek saç kaynağınızı seçmelisiniz. Daha sonra eğer kendiniz takıp çıkartamayacağınız bir tür kaynak almışsanız, kuaförünüze giderek onların takılmasını sağlamalısınız. Eğer günlük çeşitlerden birini tercih etmişseniz, kendiniz de evde rahatlıkla bu kaynakları takabilirsiniz. Fakat kendi takabileceğiniz tarzda değilse kuaförünüze gitmeli ve seçtiğiniz kaynağa göre işlemleri gerçekleştirmesini istemelisiniz. Saçlarınıza kaynağınız takıldıktan sonra şekil verdirerek, rahatlıkla kullanabilirsiniz.

Share on Facebook0Share on Google+0Tweet about this on TwitterShare on LinkedIn0

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir