Sosyal Medya Yönetim Programları

Sosyal medya günümüzde hemen hemen herkesin hayatında önemli bir yer kaplayan ve çoğunluğumuzun uzunca vakitlerini harcadığı iletişim ağıdır. Sosyal medya üzerinde hepimizin birden fazla hesabı ya da farklı sosyal medya sitelerinde profillerimiz var. İşte bu yüzden bugün sizlere anlatacağım konu birden fazla sosyal medya hesabınızı bir arada yönetebilmenize yarayan programlardan bazıları.

Hootsuite: Hootsuite, sosyal medya yönetim programları arasında en profesyonel olanıdır. Otomatik Rss link paylaşımı, istenilen tarihlere paylaşım ekleyebilme ve birden fazla farklı ve aynı sosyal medya hesabını aynı anda yönetebilme gibi birçok özelliği vardır. Program ücretsiz olarak 5 sosyal medya hesabı ekleme izni verse de, ücretini ödediğiniz taktirde bu sayı sonsuza çıkmaktadır.

Tweetdeck: Tweetdeck, Twitter firmasının sadece Twitter üzerinde link paylaşımı sağlayan programıdır. Fakat programın özelliği bir hesaba sınırsız sayıda Twitter profili eklenilerek yönetilebiliyor. Hem SEO açısından hem sosyal medya yönetimi açısından önemli program için Google Chrome’a sahip olmanız yeterlidir.

Seesmic: Hootsuite’e benzer bir uygulamadır. Fakat kapsamı bakımından Hootsuite göre daha ufak olmasının rağmen kolay kullanıma sahip olması çekici kılmıştır.2012 yılında Hootsuite tarafından satın alındı artık hizmetini Hootsuite altında veriyor.

Daha birçok sosyal medya yönetim programı mevcuttur. Amaç ve işlevine göre hepsi farklı özellikleri barındırmaktadır. Günümüzde kişisel kullanım için herhangi birini kullanabilsek de, şirket ve yönetimler için kullanılan sosyal medyalar için işlevine göre sosyal medya yönetim programı seçmek gerekiyor.

Share on Facebook1Share on Google+0Tweet about this on TwitterShare on LinkedIn0

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir