Twitter’ın Yeni Güncellemesi

Twitter, direkt mesajlaşma bölümünü ve mobil uygulamasını güncelledi

Sosyal medyanın devi Twitter, günümüzde internet ve sosyal medya kullanıcısının en yoğun bulunduğu sosyal medya sitesidir. Twitter diğer sitelere göre daha basit bir yapıya sahip olsa da, erişim kolaylığı ve kullanım kolaylığı bakımından en kolay iletişim platformu olduğu için, günümüzde en yaygın kullanılan sosyal medya aracıdır. Twitter kullanıcılarının bu kolay kullanımında ihtiyaçları olan direkt mesaj kısmında problemleri vardı. Twitter’ın direkt mesaj kısmında size gelen mesajı Twitter dışında erişim yapabildiğiniz sayısız farklı programdan okuduğunuz zaman, Twitter hesabınızda okunmamış görünüyordu. Bu da Tweetdeck, Hootsuite, Seesmic gibi birçok sosyal medya programını kullanan Twitter kullanıcıları için problem oluyordu. Twitter son güncellemesi ile direkt mesaj problemini çözdü aynı zamanda iOS, Android, Windows ve Tweetdeck için eski bug problemlerini çözdü ve hatalarını onardı.

Twitter; sosyal medya yarışına en son katılan üyelerden bir tanesidir. Günümüzde dakikada 100 binin üzerinde Tweet atılmaktadır. Bu da Twitter’ın ne kadar yoğun kullanıldığının bir ispatıdır. Twitter diğer sosyal medya sitelerine göre çok daha basittir. Üzerinden yapabileceğiniz birkaç alternatif mevcuttur. Destek verdiği sitelerin paylaşımlarını, fotoğraf ya da yazı paylaşımı yapılabilmektedir. Yaptığını tüm paylaşımlar sizin hesabınıza düşer ve aynı zamanda sizi takip eden insanların zaman çizgisine… Twitter ile takip ettiğiniz insanlar arkadaşlarınız olmak zorunda değildir. Hesabını gizli yapmamış herhangi bir kişiyi takip ederek paylaşımlarını güncel takip edebilirsiniz. Twitter’ın belki de günümüzde bu kadar yaygın olmasının sebeplerinin en önemlisi olabilir çünkü insanların ünlü kişilerin hayatlarını takip etme merakı, Twitter kullanıcısı olan ünlüleri takip etmek için açılan hesaplara mal olmuştur. Bu da Twitter’ın bir nevi reklamı olmuştur.

Twitter bu son güncellemesi ile kullanıcılarını sevindirecektir. Bakalım gelecek günlerde Twitter, Twitter kullanıcılarını yeni eklentilerle mi yoksa ufak değişikliklerle mi sevindirecek?

Share on Facebook0Share on Google+0Tweet about this on TwitterShare on LinkedIn0

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir