World Of Tanks Oyun Tanıtımı

Uzun süre bıkmadan oynayabileceğiniz bir oyun olan World Of Tanks 2010 yılında, Wargaming.net tarafından piyasaya sürülmüş çevirim içi tank savaş oyunudur.

World Of Tanks, oyununu için öncelikli web sitesi üzerinden mail aktivasyonu ile üye olmanız gerekmektedir. Üye olduktan sonra oyunu ücretsiz olarak web sitesi üzerinden indirmek mümkün fakat uyarmam gerek oyunu torrent olarak tek parça halinde indirin. Çünkü boyut olarak online oyunlara göre biraz yüksek ve eğer en eski sürümünü indirip güncelleme işlemi yaparsanız bilgisayarınızı uzun bir süre açık tutmanız gerekecektir.

Oyunu indirdikten sonra kurma işlemini gerçekleştirin ve oyuna üyeliğiniz ile giriş yapınız. Oyun açıldığında size kısa bir oyun tanıtımı geliyor fakat oyunun kritik bölümü garaj olmasına rağmen, oyun tanıtımı sadece savaş alanını kapsadığı için tanıtımım yetersiz kaldığı düşüncesindeyim.

Oyun tanıtımını bittikten sonra artık garaja girebilirsiniz. Oyunda birçok ülke ve tank teknolojisi mevcut. Oyuna başladığınız zaman size her ülkenin en düşük tankını veriyor. Bu tanklardan istediğinizi seçiyor ve geliştirmek için kullanıyorsunuz. Tabi ki tek bir tank tipi üzerinden oyuna devam etmek mümkün ama çok geniş tank yelpazesi mevcut. Aldığınız her tank için mürettebat oluşturmanız ve onlar için kışlanız bulunması gerekiyor ayrıca aldığınız tankları ürün geliştirme bölümünden eklentiler yapabiliyor ve eklentiler yaparak yeni tanklar açabiliyorsunuz böylelikle oyunda süreklilik için bir amacınız olmuş oluyor. Ayrıca ilk tanktan sonra size tank, havan yada tank avcısı şeklinde yönelme imkanı sunuluyor. Tabi ki bu 3 farklı grubun avantajları ve dezavantajları mevcut fakat hepsi kendi grubunda dengelenmiş şekildeler.

Oyunda tank seçtikten sonra savaşa giriyorsunuz, savaş alanında ki takımlar rastgele oyun tarafından oluşturuluyor. Böylelikle güçlü güçsüz ayrımı olmamış oluyor. Oyunda amaç savaş alanında karşı tarafın tüm tanklarını yok etmek ya da bayrak alanlarına giderek 100’e kadar olan sayımı sonlandırmaktır.

World of Tanks uzun süre oynanabilecek eğlenceli bir oyun ve şu an dünya üzerinde yüksek bir oyuncu kitlesi mevcuttur.

Share on Facebook1Share on Google+0Tweet about this on TwitterShare on LinkedIn0

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir