Yaz Ayları İçin Gömlek Önerileri

Yaz aylarında, sıcaklardan korunmak için olabildiğince az giyinilir genellikle. Sabah giyilip çıkılan kıyafet, sıcağın ve terlemenin etkisiyle, öğlene doğru tamamen şeklini kaybetmiş olabilir. Özellikle ütülü olması gereken gömlekler, bu şekil bozulmasından çok etkilenebilirler. Bu yüzden, yaz ayları için alınacak gömleklerin, kumaşları ve modellerine çok dikkat etmek gereklidir. Çabuk kırışan bir kumaşla üretilmiş bir gömlek, son derece şık görünse bile, öğleden sonra kendinizi çok rahatsız hissetmenize sebep olabilir.

Diğer aylara göre yaz aylarında gömlek seçimi yaparken, koyu renklerin güneşi daha çok çektiğini ve sıcaklığı daha fazla hissetmenize sebep olduğunu unutmamakta fayda var. Koyu renkler yerine, açık pastel renkler tercih edildiğinde, güneş ışıklarını yansıtacağından, sıcaktan daha az etkilenmenizi sağlar. Kışın, açık renkler giyilmesi pek de hoş karşılanmadığından, bu renkleri kullanmak içinde son derece uygun bir zaman.

Beyaz Gömlek

Yazın, güneşim zararlı etkilerinden ve aşırı sıcaklık hissinden korunmanın en bilinen yöntemi, beyaz giysiler giymektir. Bu beyaz gömlekler, sıcaktan en az etkilenmeyi sağlarken, sezonun trendlerini de yakalamanızı sağlayacaktır. Yakalı ve kolsuz beyaz gömlekler; kumaş pantolon, kısa etek, uzun etek, kot pantolon, şort gibi, birbirinden farklı pek çok kıyafetle kombinlenebilme özelliği ile herkesi dolabında birkaç tane bulunmalıdır.

Şifon Gömlek

Rengarenk çiçeklerle bezenmiş ya da açık ve pastel bir tek renkle süslenmiş şifon gömlekler, yazı hem rahat hem de şık geçirmenizi sağlayacak harika seçenekler olabilir. Tiril tiril hissettirmesi bir yana, doğru kombinlendiğinde, havanızı tamamen değiştirebilir. Şifon gömlekler, kumaşının özeliklerinden dolayı, sıcaktan çok az etkilenmenize sebep olur. Bu yüzden, uzun kollu modelleri de, yaz ayları için uygun seçenekler olabilir.

Omuzsuz Gömlekler

Son birkaç sezondur, çok kişinin tercih ettiği fakat giyildiğinde hala çok güzel tepkiler alan bir model; omuzsuz gömlekler. Yaka kısmı, düğmeli bölüme sabitlenmiş, boyundan omuz başına kadar olan bölümde, büyük pencereler olan, yaz aylarına son derece uygun bir seçenek. Bu modelde, kollar uzun şekilde vardır, sadece omuz kısımları ve yakanın aşağıya doğru olan bir kısmı pencere şeklindedir. Birkaç sezondur var olduğundan, oldukça uygun fiyatlarla elde edilebilecek, ekonomik bir model olabilir.

Önden Bağlamalı Gömlekler

Göbeği açıkta bırakan gömlekler, yaz ayların için son derece uygun seçenekler. Son trendlerden dolayı, sıklıkla karşılaşılan bu gömleklerin, alttan iki ucunun birbirine bağlanmasına olanak sağlayan modelleri de, sıcak yaz aylarında çok şık ve serin kıyafetler. Özellikle rengarenk çiçeklerle bezenmiş bir önden bağlamalı gömlek, altında giyilecek yüksek bel bir pantolon ile oldukça şık bir kombin olabilir.

Gömlek Etekler

Son defilelerde ve moda çekimlerinde, yeni yeni görünmeye başlanan ve oldukça şık ve değişik duran bir model; gömlek etekler. Gömleğin yakasını belinize kadar indirmişsiniz gibi duran, gömlek kollarına benzer bölümlerin, belden bağlanması ve düğmeli kısmın, eteğin önünde boydan boya uzandığı kısmı olan, oldukça ilginç ve spor bir modeldir. Çok yaygınlaşmadığı için yaz aylarında tercih edilebilecek ilginç bir seçenek olabilir.

Gömlek Giyme Önerisi

Özellikle kumaş pantolon üzerinde çok hoş duran bir teknik; gömleğin düğmelerini en alta kadar kapatmayıp, en alttan bir tane ya da iki tane bırakıp, bu uçlardan sağ taraftakini pantolonun içine koyup, sol taraftakini serbest şekilde pantolon üstüne bırakmaktır. Bu yöntem, biraz asi gibi görünse de yaz aylarının genel rahatlığına çok uygun bir hava yaratmak için de kullanılabilir. Kot gömlek üzerinde, uygun renkli bir gömlek ile de uygulanabilir.

Share on Facebook0Share on Google+0Tweet about this on TwitterShare on LinkedIn0

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir